Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší řetězová pila benzinová

Nejlepší řetězová pila benzinová

Pokud uvažujete o koupi motorové pily, poradíme vám, jakou vybrat. Musíte nejdřív vědět, k čemu ji vlastně budete potřebovat. Obstaráváte palivové dřevo na celoroční vytápění rodinného domu? Je to dřevo měkké, nebo tvrdé? Sami si kácíte a následně zpracováváte v lese celé stromy? Používáte pilu k prořezávání stromů na zahradě? Z odpovědí si uděláte představu, jak výkonná, ale i jak těžká pila pro vás bude nejvhodnější. Pokud s ní budete pracovat často, vyplatí se investovat do kvalitnějšího stroje – řezat s těžkou, vibrující pilou, která při větší zátěži zpomaluje a každou chvíli s ní musíte do servisu, to dokáže otrávit. Budete-li při koupi preferovat co nejnižší cenu, nemůžete očekávat patřičný uživatelský komfort. Rádi vám poradíme – naše tipy na ty nejlepší výkonnější kousky, tzv. pily farmářky (obsah cca 50 ccm), vám určitě pomohou při výběru.

Riwall RPCS 5545

benzinová pila Riwall RPCS 5545
Riwall RPCS 5545 je benzinová řetězová pila s výkonem 2300W a hmotností 5,4kg. Délka lišty je 45cm. Tato pila bude ideálním pomocníkem pro veškeré běžné práce kolem domu, v lese i na zahradě (tzv. třída hobby nebo farmer). Má unikátní systém snadného startování, jednoduché napínání řetězu z boku a kvalitní řetěz a lištu Oregon. Spolehlivý výkonný motor je osazen japonským karburátorem Walbro pro klidný běh a práci v jakémkoliv úhlu. Pila je ergonomická, snadno se obsluhuje a umožňuje rychlý přístup k základním částem pomocí rychloupínacích sponek. Automatické mazání řetězu snižuje tření, antivibrační systém šetří vaše klouby.
Ukaž víc

Dolmar PS-7910

benzinová pila DOLMAR PS - 7910
Řetězová pila Dolmar PS-7910 je z kategorie profi, tedy určená pro náročnější uživatele, kteří potřebují výkon. Ten je u této pily 4300W, max. otáčky motoru jsou 12800/min. Hmotnost pily je pochopitelně vyšší, a to 6,7kg. Délka lišty je 50cm. Pila má boční napínání řetězu, integrovanou brzdu řetězu a dokonalé tlumení vibrací. Pyšní se nízkou spotřebou paliva i nízkými emisemi. Starty jsou výborné za tepla i za studena. Nastavitelné olejové čerpadlo umožňuje regulaci mazání a vyřešen je i odvod pilin. Tahle pila je prostě bytelná a spolehlivá.
Tu chci

Husqvarna 445

Benzinová pila Husquarna 445
Husqvarna 445 je pila od osvědčené značky, která je známá svou dobrou kvalitou a navíc disponuje širokou sítí servisních středisek. Jestli vám jde o běžné údržbové úkony a nechcete jít kácet les, určitě tenhle šikovný pohotový stroj oceníte. Délka lišty je 33 cm, výkon 2100 W, počet otáček 9600/min a hmotnost 4,9 kg. Ovládání pily je jednodušší díky automatické funkci vracení spínače a viditelné hladině palivové směsi v nádrži. Snadné startování zajišťuje systém Smart Start. S pilou se dobře manipuluje, je ergonomická, pohodlná a má dobré rozložení váhy, takže pracovat s ní je radost. Navíc má i nízkou spotřebu a na jednu nádrž toho zvládne opravdu dost.
Ta mě láká