Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší štípač dřeva vertikální

Nejlepší štípač dřeva vertikální

Někdo si vystačí se sekerkou, někdo si štípačku zbastlí sám, a někdo si ji prostě koupí. A my vám poradíme, jaké štípačky na dřevo jsou nejlepší. Je třeba předem dobře zvážit, co všechno s ní vlastně chcete dělat (hlavně jak dlouhá a tlustá polena budete porcovat a z jakého dřeva), a z toho vám vyplyne, jak silný výkon a štípací sílu potřebujete. Chcete-li jen příležitostně naštípat hromádku menších polen do krbu pro zimní romantiku, postačí vám horizontální typ (viz naše tipy na Nejlepší štípač dřeva horizontální). Vertikální štípače dřeva jsou výkonnější a zvládnou opravdu velká polena. Logicky jsou také výrazně dražší. Jestli však vytápíte dřevem celoročně rodinný dům, neměli byste litovat peněz a pořídit pořádný stroj, ono se vám to v budoucnu vyplatí. (Na horizontální štípače si ale překlikněte taky, je tam jedna LAHŮDKA, která vás bude určitě zajímat.)

Güde DHH 1050/8 TC

štípač dřeva Güde DHH 1050/8 TC
Štípač Güde DHH 1050/8 TC si vede velmi dobře ve spotřebitelských testech. Má robustní ocelovou konstrukci odolnou proti zkroucení i při trvalém zatížení, štípací nůž ze speciální oceli C40 a tepelnou ochranu motoru. Štípací stůl má dvě možnosti nastavení podle délky štípaného dřeva, el. spínač a zástrčka mají podpěťovou ochranu a manipulaci s těžkým strojem usnadní velká transportní kola. Za zmínku stojí patentovaný systém štípání pomocí hydrauliky. Max. tlak 8 t, výkon 3500 W, max. délka polen 104 cm, max. průměr polen 30 cm, hmotnost 128 kg.
Ukaž ceny

Woodster LV 80

štípač dřeva Woodster LV 80
Woodster je dceřinou společností značky Scheppach, která je známá svou kvalitou. Woodster díky tomu disponuje stejnou úrovní co se týče technologií a pověstné německé preciznosti, navíc však přidává lepší cenovou dostupnost, takže ve své cenové kategorii představuje vrchol. Štípačka dřeva Woodster LV 80 je nejprodávanějším evropským modelem, který se vyznačuje spolehlivostí, robustní konstrukcí, vysoce kvalitním štípacím klínem a vysokou rychlostí práce. Obsluha je jednoduchá a pracovní stůl je nastavitelný do tří poloh pro usnadnění práce. Max. tlak 7,5 t, výkon 3500W, max. délka polen 104 cm, max. průměr polen 32 cm, hmotnost 115 kg.
Víc

Scheppach HL 1010

Scheppach HL 1010 štípač dřeva
Scheppach HL 1010 je štípačka dřeva určena pro náročnější práci. Má dostatečně velký tlak 10 tun a při konstrukci stroje byly použity ocelové plechy o tloušťce až 6mm, což je v tomto segmentu unikátní. Základna stroje je speciálně vyztužena, což pozitivně ovlivňuje stabilitu a odolnost štípačky, která tak má delší životnost a výborně odolává deformacím při štípání velmi tvrdých druhů dřeva. Pro práci s velmi těžkými poleny je vybavena extrémně nízkou základnou, abyste nemuseli zvedat těžká polena do výšky, a pro kratší polena je určen odnímací pracovní stůl, který se dá upevnit ve dvou výškách. Štípač zvládá polena o délce až 137cm a průměru až 40cm.
Pokračovat