Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší štípač dřeva horizontální

Nejlepší štípač dřeva horizontální

Někdo si vystačí se sekerkou, někdo si štípačku zbastlí sám, a někdo si ji prostě koupí. A my vám poradíme, jaké štípačky na dřevo jsou nejlepší. Je třeba předem dobře zvážit, co všechno s ní vlastně chcete dělat (hlavně jak dlouhá a tlustá polena budete porcovat a z jakého dřeva), a z toho vám vyplyne, jak silný výkon a štípací sílu potřebujete. Potřebujete li pořádný výkon na pořádná polena, koukněte na naše tipy na Nejlepší štípač dřeva vertikální. Jestli ale jen chcete příležitostně naštípat hromádku menších polen do krbu pro zimní romantiku na chalupě, jste tady správně. Vedle dvou spolehlivých typů jsme pro vás připravili i jednu lahůdku.

Woodster LH 45 Vario

štípač dřeva Woodster LH 52 Vario
Štípačka Woodster LH 45 Vario je malý šikovný pomocník s velkým štípacím tlakem. Pracuje tiše a rychle, má na svou cenovou kategorii ojediněle kvalitní štípací klín, dále stabilní konstrukci a pojistku uvolnění polena při výpadku proudu. Systém Vario umožňuje nastavit dráhu pístu podle délky polena, aby se nemusel vždy zbytečně vracet do nejzazší polohy, čímž se dá ušetřit spousta času. Lehce naštípe dříví rychlostí až 100 polen za hodinu. Max. tlak je 4t, výkon 1500W, max. délka polen 37cm, max. průměr polen 25cm, hmotnost štípače je 41kg.
Mám zájem

Güde W 370/4T

štípač dřeva Güde W 370/4T
Güde W 370/4T je spolehlivá štípačka na krátké dřevo. Netřeba nad ní ohrnovat nos, neboť standardní délka polen palivového dřeva je 25 cm, popř. 33 cm, takže v tomto směru je tento stroj naprosto dostačující. V její prospěch dále hovoří kvalita provedení s povrchovou úpravou práškovým lakem, stabilní ocelová konstrukce, patentovaný systém štípání pomocí hydrauliky a tepelná ochrana motoru. Pohodlné a bezpečné štípání je zajištěno díky automatickému posuvu materiálu a ochranným prvkům. Max. tlak 4 t, výkon 1500W, max. délka polen 37 cm, max. průměr polen 25 cm, hmotnost 34 kg.
Chci vědět víc

MTD LS 550

štípač dřeva MTD LS 550
Lahůdka. O štípači MTD LS 550 můžeme mnohé říci. Např. že jde o benzinový štípač, takže nepotřebujete zásuvku. Nebo že umožňuje pracovat jak v horizontální, tak vertikální poloze. Nebo že má štípací tlak 25 t (!!!). Ale slova jsou tady druhořadá. Když uvidíte, kolik stojí, budete se nejspíš popadat za hlavu. Ale než překliknete jinam, zkuste nejprve zhlédnout několik krátkých filmečků na Youtube z práce v lese. Až uvidíte, co všechno tahle mašina dokáže, garantujeme vám, že ji budete (ale opravdu hrozně moc) chtít.
Schválně kolik stojí