Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší digitální zrcadlovka

nejlepší zrcadlovka

S digitální zrcadlovkou docílíte lepších fotek než s kompaktem, ale musíte mít kvalitní fotoaparát. My vám poradíme, které zrcadlovky patří k nejlepším na trhu a přitom jsou cenově přijatelné – zkrátka přístroje pro víceméně běžné uživatele. (Předpokládáme, že pokud je někdo ochoten investovat do fotoaparátu 50.000 Kč a více, bude to nejspíš profík, který naše rady nepotřebuje.) Zrcadlovka se často prodává pouze jako tělo a výměnné objektivy se dokupují. Lze ale koupit i sety se základními objektivy – odtud to velké cenové rozpětí ve vyhledávačích, je třeba ohlídat, co vlastně kupujete. Základní objektivy ale obvykle nepatřívají zrovna ke špičce, proto může být lepší koupit jen samotné tělo a k němu dokoupit kvalitní objektiv, klidně z bazaru. Fotografování na určité úrovni je prostě koníček pro nadšence. Pokud chcete fotit jednoduše, možná byste si měli koupit spíše ten kompakt – zkuste naše tipy na Nejlepší digitální kompaktní fotoaparát.

Nikon D3300

digitální zrcadlovka Nikon D3300
Nikon D3300 je malá lehká zrcadlovka ideální pro začátečníky. Dodává se buď jen jako tělo, abyste si mohli pořídit kvalitní objektiv podle svého gusta, nebo jako kit s objektivem 18-55 VR II, popř. 18-105 VR. S pomocí obrazového snímače CMOS s rozlišením 24,2Mpix získáte snímky, které budou mít vysokou kvalitu i při velkém zvětšení (výřezy, rozměrné výtisky). Výkonný systém nabízí rychlé zpracování dat a je vybaven pokročilými technologiemi redukce šumu. Sériové snímání umožňuje fotografovat rychlostí 5 obr./s. Hledáček je optický a velký 3palcový LCD displej není výklopný, což však může být pro mnohé naopak výhoda. Fotky se dají pořizovat ve formátech JPEG, RAW. Fotoaparát má funkci Full HD videa. Ovládání je intuitivní a ergonomické, a rozměrný grip („držadlo“) umožňuje držet přístroj dostatečně stabilně. Foťák je kompaktní a lehký, tělo má hmotnost asi 460g i s baterií.
Chci ho

Canon EOS 700D

digitální zrcadlovka Canon EOS 700D
Canon EOS 700D je velmi kvalitní zrcadlovka, která má díky snímači CMOS vynikající vlastnosti při fotografování v nedostatečném osvětlení a vytváří snímky s nízkou hladinou šumu. Inovovaný procesor DIGIC 5 přináší výkonné zpracování obrazu, zaručuje plynulé přechody a přirozeně vypadající barvy. Fotoaparát má plně dostačující rozlišení 18MPix, optický hledáček, FullHD video a slušnou výdrž baterie. Dotykový 3,0″ LCD displej je výklopný s variabilním úhlem natočení. EOS 700D je jednodušší model, velmi příjemný pro začátečníky i pokročilé, a v této cenové relaci je to skvělá volba. Dobře padne do ruky a dobře se ovládá. Většina obchodů prodává jen tělo, některé však za stejnou cenu nabízejí kit (set), a to s objektivem Canon EF-S 18-55mm DC III – tak si ohlídejte, co vlastně chcete. Hmotnost těla je asi 580g.
Mrknu na něj

Pentax K-3 II

zrcadlovka pentax k-5
Zrcadlovka Pentax K-3 II není mainstreamový fotoaparát, to ostatně není ani značka Pentax. Mezi znalci je však velmi oblíbená. K-3 je velmi odolný díky skvělému zpracování – tělo je vyrobeno z odolné hořčíkové slitiny a těsnění kompletně chrání elektronické obvody proti stříkající vodě, sněhu, prachu a písku. Je robustní, ale přesto kompaktní. Dobře se drží a ovládá s pomocí přehledného menu. Dále je tu výborný hledáček a stavový displej, vynikající snímač (barvy, citlivost, rozlišení), vysoká rychlost snímání a tichá závěrka. Ostrost snímků zajistí stabilizátor umístěný v těle. Pentax K-3 nemá blesk, což ale nevadí, protože ostří i za tmy (musí ale svítit měsíček). Funkce Astrotracer spolu s vestavěným GPS umožňuje fotit nebeská tělesa i s dlouhými expozicemi, aniž by na snímku byly místo hvězdiček čárky. Fotoaparát se většinou prodává jako tělo, ale k dostání je i set s objektivem Pentax DA 16-85mm, popř. 18-135mm. Navíc je kompatibilní i se všemi staršími objektivy s K bajonetem.
To jste mě nalákali