Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší digitální kompaktní fotoaparát

Nejlepší digitální kompaktní fotoaparát

Chcete pořídit digitální kompaktní fotoaparát a nevíte, který koupit? Poradíme vám, které jsou nejlepší. I v kategorii kompaktních fotoaparátů jsou už v současné době k mání takové, které dělají opravdu dobré fotky. Když si koupíte kvalitní kompakt, můžete pořizovat lepší snímky než s levnou zrcadlovkou. Navíc jsou tyto přístroje mnohem skladnější, bez problémů je můžete strčit do kapsy a tahat kamkoli s sebou. Velký rozsah ohniskových vzdáleností umožňuje fotit jak broučky tak ptáky v korunách stromů. V dnešní době už jsou technologie natolik pokročilé, že vlastnit kompaktní fotoaparát není vůbec nic degradujícího, jde jen o to mít ten správný. A od toho jsme tu my. Vybírali jsme na základě testů i recenzí běžných uživatelů, takže námi doporučené digitální kompakty jsou trefou do černého.
Pokud se náhodou zaobíráte myšlenkami na to, že byste se fotografování věnovali důkladněji, zkuste naše tipy na Nejlepší digitální zrcadlovku. Přece jen jsou to foťáky pro (polo)profesionály.

Panasonic Lumix DMC-TZ80

digitální kompaktní fotoaparát Panasonic Lumix DMC-TZ60
Kompakt Panasonic Lumix DMC-TZ80 patří do kategorie ultrazoomů, což znamená, že má velký rozsah ohniskové vzdálenosti – konkrétně 24-720mm. Vyfotíte s ním jak makrosnímky, tak jelena daleko v lese. Má rozlišení 18,1Mpix, optický zoom 30x a digitální 4x. Kvalitní objektiv značky Leica má světelnost f/3,3-6,4 a vysoký rozsah citlivosti ISO 100-3200. Chvění rukou vyrovnává skvělý pětiosý optický stabilizátor, proto jsou snímky ostré. Citlivý snímač MOS zvládne i špatné světelné podmínky a umí věrně zobrazit barvy. Přístroj má výborný LVF hledáček, který se automaticky zapne, když zvednete fotoaparát k oku. Umožňuje bezdrátové propojení pomocí WiFi a manuální ostření. Padne dobře do ruky, je štíhlý a váží jen 282g. S tímto fotoaparátem pořídíte také videozáznam ve Full HD kvalitě. Za zmínku stojí funkce Level Shot, která rozpozná horizontální linku obrazu a zachovává ji, i když je fotoaparát nakloněný. Proč ho koupit? Vyfotíte s ním kdekoli cokoli.
Ukázat

Sony Cyber-Shot DSC-RX100

fotoaparát Sony Cyber-Shot DSC-RX100
Sony Cyber-Shot DSC-RX100 má rozlišení 20,2Mpix, optický zoom 3,6x a digitální 14x. Rozsah ohniskových vzdáleností (bráno ekvivalentem kinofilmu) je 28-100mm. Objektiv Carl Zeiss je vyroben tak, aby zachytil světlo a detaily i při maximálním zoomu. Má světelnost f/1,8–4,9 a vysoký rozsah citlivosti (ISO 125-6400). Umožňuje fotit makro až na vzdálenost 5cm. Ke kvalitě fotek přispívá citlivý snímač Exmor CMOS nebo optický stabilizátor obrazu, který odstraňuje chvění při focení z ruky. Clona, expozice a další vlastnosti snímku se dají jednoduše nastavit pomocí kroužku na objektivu, tak jak to bývá u zrcadlovek. Pořízené snímky si pohodlně prohlédnete na displeji s úhlopříčkou 7,5cm na zadní straně fotoaparátu. Nechybí Full HD video nebo třeba české menu, naopak chybí hledáček. Tělo je vyrobeno z hliníku a hmotnost fotoaparátu je 240g. Proč ho koupit? Dobré fotky s ním pořídí úplně každý.
Jít

Fujifilm FinePix X100T

fotoaparát digitální Fujifilm FinePix X100T
Jsou tací, kteří i od kompaktu očekávají kvalitu po všech stránkách a nemají problém do kvality zainvestovat. Ty určitě dostane do kolen výjimečný fotoaparát Fujifilm FinePix X100T. Už jeho vzhled v elegantním retro designu napovídá, že to bude láska na celý život. Je vybaven pokročilým hybridním hledáčkem, který je kombinací optického s elektronickým. Rozlišení je 16,3 Mpix, rozlišení videa 1920×1080. Má manuální ostření, bodové měření, nastavení bílé… nemá smysl tady vše uvádět, technické parametry si načtěte jinde. Konstrukce fotoaparátu byla upravena podle připomínek uživatelů, takže ovládání je intuitivní a pohodlné. Přístroj je subtilnější, ale v kategorii kompaktů patří spíš k těm větším. Hmotnost je 440g. Je to prostě takový přechod mezi kompaktem a zrcadlovkou, přičemž spojuje kvality obého: můžete ho bez problémů všude tahat s sebou a zároveň z něj dostanete ohromující fotky. Pro doplnění už jen to, že je dodáván s kvalitním 35mm objektivem. Proč ho koupit? Je ÚŽASNÝ!
Víc