Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší krém na strie a jizvy

nejlepší krém na strie

Strie (pajizévky) jsou jizvičky, které vznikají, když se kůže příliš napne a roztáhne, čímž popraská. Trápí to všechny, kteří ztloustnou, zvlášť když následně výrazně zhubnou. Ale především se o striích mluví v souvislosti s těhotenstvím. To dostává kůže na břichu, ale i na prsou řádně zabrat. Samozřejmě je lepší prevence, což znamená pokožku často (alespoň 2x denně) a pečlivě promazávat takovým přípravkem, který ji vyživí a promastí do hloubky – k narušení totiž dochází v hlubokých vrstvách suché a málo elastické kůže. V podstatě stačí jakýkoli mastný krém nebo olej. Existují ale kosmetické přípravky, které dokážou být díky speciálním látkám ještě účinnější. A dokonce existují přípravky, které ne že by už vzniklé strie a jizvy nadobro zlikvidovaly (přiznejme si: to nelze), ale umí je zesvětlit a potlačit, aby nebyly příliš nápadné. Vybrat si můžete buď konzistenci krému nebo oleje. Olej je lepší, protože se umí lépe vsáknout dovnitř pokožky a navíc mívá příznivější složení (méně konzervačních látek apod.). Mnohým ale vadí, že jsou po něm mastní. Na to bychom doporučili pár rad: 1. olej důkladně vetřít, máznout sem-tam a hotovo u oleje nestačí; 2. používat oleje přiměřeně, stačí ho většinou jen trochu, a když to přeženete, budete mastní i kdybyste se zbláznili; 3. někomu vyhovuje použít olej po sprchování na ještě vlhkou pokožku – lépe se vsákne a nespotřebuje se ho tolik. Nejspolehlivějším vodítkem při výběru jsou zkušenosti zákazníků, a abyste je nemuseli pracně zjišťovat sami, pročetli jsme různé recenze a názory a našli takové krémy na strie, s nimiž jsou uživatelé opravdu spokojeni a vidí výsledky. Tím pádem vám je můžeme s klidným svědomím doporučit ke koupi.

Elasti-Q

Elasti-Q proti striím krém
Řada Elasti-Q je z hlediska spokojenosti spotřebitelek asi vůbec nejlepší. Patří sem krém Elasti-Q Original, který je určen k prevenci strií, a Elasti-Q Exclusive, u kterého můžete zvolit formu krému nebo tělového oleje, a který působí na již vzniklé strie v oblasti bříška, stehen, boků a v dalších problematických partiích. Účinnými látkami jsou kyselina hyaluronová, D-panthenol, elastin a vitamín E. Elastin je hlavním komponentem elastických vláken a hlavní přísadou v naší kůži, která pleť vypíná. Hyaluronan je nutný pro zachování pružnosti pokožky, svými antioxidačními účinky ji chrání před volnými radikály a podporuje tvorbu kolagenu. Vitamín E je přírodní ochranou proti volným radikálům. Strie a jizvy díky účinným složkám vyblednou a zploští se a budou méně znatelné. Krém/olej má příjemnou vůni (alespoň pro většinu), výborně pokožku hydratuje a vyživuje. Nejen krém, ale i olej se rychle vstřebává a nezanechává mastný film, neobsahuje parafin, barviva ani konzervační látky.
Líbí se mi

Bonella Forte

Bonella forte krém strie
Bonella Forte je účinnější verzí krému Bonella. I s ním mají ženy dobrou zkušenost, ale Bonella Forte má vyšší obsah kyseliny hyaluronové a makadamiového oleje, což ho činí efektivnějším. Kyselina hyaluronová v kombinaci s elastinem podporuje tvorbu nových buněk a reguluje tvorbu vaziva, zvyšuje pružnost pokožky a zabraňuje jejímu popraskání. Makadamiový olej obsahuje vitamíny A, B, E a řadu mastných kyselin; svým složením má nejblíže k lipidům lidské kůže, dobře se vstřebává, zvláčňuje a podporuje schopnost přirozené hydratace kůže. V krému je dále obsažen panthenol, který má protizánětlivé a hojivé účinky, a je nepostradatelný pro správnou funkci a metabolismus pokožky. Oproti základnímu krému je Forte obohacen o přírodní rostlinné extrakty, které pomáhají účinně pečovat o pokožku namáhanou rostoucím bříškem (podporují tvorbu kolagenu, zlepšují epitelizaci ran, chrání před volnými radikály). S tímto krémem bude vaše pokožka hebká a jemná, a zároveň důkladně vyživená.
Přesvědčivé

Eucerin tělový olej proti striím

Eucerin ph5 tělový olej proti striím
Tělový olej Eucerin proti striím je (stejně jako ostatní výrobky této značky) vhodný i pro citlivou pleť, byla u něj potvrzena vynikající kožní snášenlivost, a to i na oslabené pokožce. Olej obsahuje pouze 100% přírodní oleje, které jsou bohaté na přírodní vitamín E a zlepšují pružnost pokožky. Kvalitní rostlinné oleje (mandlový, jojobový aj.) jsou bohaté na kyselinu linolovou (nenasycenou mastnou kyselinu), která posiluje přirozenou bariérovou funkci pokožky. Olej příjemně voní, snadno se roztírá a rychle vstřebává. Jako u všech olejů a krémů se doporučuje při použití pokožku zároveň masírovat, čímž se stimuluje krevní oběh, zvyšuje pružnost pokožky a snižuje výskyt nejen strií, ale třeba i celulitidy. Olej je bez parafínu, barviv a konzervačních látek. Jelikož významně zvyšuje pružnost pokožky, je ideální pro použití během těhotenství jako prevence vzniku strií, ale lze jej použít i jako univerzální tělový olej.
Sympatické