Ryba na to valí oči

RybiOko.cz

Tipy na nejlepší nákupy věcí, dárků, čehokoli …

Nejlepší křovinořez

nejlepší křovinořez

Křovinořez (někdy též motorová kosa) se někdy zaměňuje se strunovou sekačkou (někdy též vyžínač), ale není to totéž. Zatímco strunová sekačka disponuje pouze strunou a slouží na dosekávání již posekaného trávníku (detaily u obrubníků apod.), křovinořez nabízí kromě struny i nůž a je určen na opravdu hodně zarostlé pozemky, s vysokým, tuhým, plevelným neřádem. Také je vhodný na příkré svahy a různá zákoutí. Špatnou zprávou je, že levný křovinořez je špatný křovinořez, osekáte s ním leda tak ty obrubníky. Čím dražší, tím větší komfort: nejen že víc a snadněji pokosíte, ale přibývají i bonusy v podobě např. automatického vysunutí struny místo ručního vytahování nebo antivibrační rukojeti. Obecně jsou lepší čtyřtaktní motory (jsou tišší a méně smrdí, palivo není třeba míchat), ale přístroj je zase o něco těžší. Rozhodující je výkon – čím víc, tím líp. Důležitá je i hmotnost… na druhou stranu, se špatným, ale lehkým strojem budete sekat mnohem déle než s kvalitním, o něco těžším – co je pak vlastně lepší? E? Takže slabé nevýkonné elektrické křovinořezy limitované délkou šňůry vám určitě nedoporučíme koupit, na to jsme příliš praktičtí. Tušíme ale, že když hledáte kvalitní křovinořez, tak to myslíte vážně a jste ochotni kvalitu ocenit. Přečtěte si proto naše tipy na ty nejlepší na našem trhu.

Active GRIFFE 5,4B

křovinořez Active GRIFFE 5,4B
Profesionální hřídelový dvoutaktní křovinořez ACTIVE Griffe 5,4 B vyniká ve své kategorii nízkou váhou a vysokým výkonem 2.2kW. Souprava zahrnuje poloautomatickou strunovou hlavu Tap&Go (navinutí strunu bez nutnosti demontáže hlavy), 3-zubý profi nůž, 3-bodový zádový popruh Safe a ochranný kryt ACTVE-Combi pro travní žací kotouče a strunovou hlavu. Společnost Active vybavila stroje vlastním digitálním zapalováním garantujícím snadný start za jakýchkoliv podmínek, nižší emise a sníženou tvorbu usazenin v motoru. Převodovka i spojka jsou spolehlivé a odolné. K výrazné redukci vibrací křovinořezu přispívá dvoudílná kliková hřídel motoru se dvěma protizávažími a hřídel pro přenos kroutícího momentu uložená v 6 průchodkách. Vnitřní stěny válce motoru jsou upraveny technologií NIKASIL známou z motocyklového průmyslu. Záběr struny je 45 cm, záběr nože 30 cm, hmotnost stroje 7,8kg.
Ukaž ceny

Honda UMK 435 U

křovinořez Honda UMK 435 U
Křovinořez HONDA UMK 435 U má mini 4-taktní patentovaný motor o solidním výkonu 1.6kW, což kromě vysokého výkonu znamená i nízkou hlučnost, kultivovaný chod, výrazně nižší emise, poloviční spotřebu a snadnou obsluhu. Dále nabízí antivibrační spojku a vysoce odolnou převodovku. Křovinořez disponuje 3zubým ocelovým žacím kotoučem a strunovou hlavou Tap&Go s poloautomatickým vysouváním struny. Pohodlně široká ergonomická řidítka z kombinovaného plastu a měkčené gumy zmírňují přenos vibrací. Snadné nastavení ovládací rukojeti umožňuje optimální vyvážení a rozložení na postavu. Komfort poskytuje i zádový postroj s bohatým polstrováním. Základní výbava zahrnuje mj. sadu ochranných krytů, sadu nářadí pro montáž a údržbu a pracovní ochranné brýle. Dokoupit se dají nůžky na živý plot, vyvětvovací pila a sada s pilovým kotoučem. Čistá hmotnost je 7,5kg, délka záruční doby 5 let!
Přečtu si víc

Güde GFS 1501 B

křovinořez Güde GFS 1501 B
A nakonec přece jen něco levnějšího. Güde GFS 1501 B je robustní profi vyžínač. Dvoutaktní motor má výkon 2.5kW a vysoký točivý moment 7500 ot/min. Má reverzní startovací systém, automatickou odstředivou spojku, elektronické zapalování pro dobré startovací vlastnosti motoru a snížené emise, a manuální palivové čerpadlo (sytič) pro usnadnění startu i po delším odstavení. Nastavení délky struny se děje poloautomaticky klepnutím strunové hlavy o zem. Ergonomicky tvarovaná rukojeť s integrovanými ovládacími prvky je vybavena systémem tlumení vibrací a umožňuje individuálního nastavení. Příslušenství zahrnuje strunovou cívku (síla struny 2mm, délka 7m), nožový kotouč (průměr 255×1.4mm, 8 zubů), hvězdicový kotouč (4 zuby) a pohodlný závěsný popruh. Hmotnost je cca 6,8 kg.
Kde koupím